Team

Kunstsammlungen Chemnitz

Generální ředitel
Prof. Dr. Frédéric Bußmann

Asistentka v kanceláři
N.N.

Asistent generálního ředitele
Diana Kopka
T +49 (0)371 488 4402
diana.kopka@stadt-chemnitz.de

Kunstsammlungen am Theaterplatz

Sbírka maleb a plastik
Kurátor
Dr. Sabine Maria Schmidt
T +49 (0)371 488 4412
F +49 (0)371 488 4497
sabine-maria.schmidt@stadt-chemnitz.de

Výzkumný asistent
Jana Bille
T +49 (0)371 488 4413
jana.bille@stadt-chemnitz.de

Sbírka grafik
Kurátor
Kerstin Drechsel
T +49 (0)371 488 4418
F +49 (0)371 488 4492
kerstin.drechsel@stadt-chemnitz.de

Výzkumný asistent
Anette Kindler
T +49 (0)371 488 4419
anette.kindler@stadt-chemnitz.de

Výzkumný asistent
Katrin Bielmeier
T +49 (0)371 488 4452
katrin.bielmeier@stadt-chemnitz.de

Vědecká praktikantka
Johanna Gerling
T +49 (0)371 488 4467
johanna.gerling@stadt-chemnitz.de

 

Sbírka uměleckých textilních a řemeslných děl
Kurátor
Dr. Anika Reineke
T +49 (0)371 488 4405
F +49 (0)371 488 4499
anika.reineke@stadt-chemnitz.de

Výzkumný asistent
Katja Treppschuh
T +49 (0)371 488 4417
Katja.Treppschuh@stadt-chemnitz.de

Vědecká praktikantka
Sina Tonn
T +49 (0)371 488 4456
sina.tonn@stadt-chemnitz.de

Restaurování
Restaurování obrazů a soch
Detlef Göschel
T +49 (0)371 488 4415
detlef.goeschel@stadt-chemnitz.de

Grafika restaurování
Anja Leistner
T +49 (0)371 488 4420
anja.leistner@stadt-chemnitz.de

Restaurování textilií
Katrin Stephan
T +49 (0)371 488 4416
katrin.stephan@stadt-chemnitz.de

Komunikace
Tisk a vztahy s veřejností | Události
Carolin Nitsche
T +49 (0)371 488 4474
F +49 (0)371 488 4495
carolin.nitsche@stadt-chemnitz.de

Marketing | Sociální média
Lisa Schliemann-Bukall
T +49 (0)371 488 4464
F +49 (0)371 488 4495
lisa.schliemann-bukall@stadt-chemnitz.de

Vědecká praktikantka
Lisa Gösel
T +49 (0)371 488 4414
lisa.goesel@stadt-chemnitz.de

Prohlídky s průvodcem
Andreas Schüttoff
T +49 (0)371 488 4501
F +49 (0)371 488 4599
info.kunstsammlungen@stadt-chemnitz.de

Vzdělávání a zprostředkování
Řízení
Anna Peplinski
T +49 (0)371 488 4445
F +49 (0)371 488 4499
anna.peplinski@stadt-chemnitz.de

Petra Reichmann
T +49 (0)371 488 4447
petra.reichmann@stadt-chemnitz.de

Vědecká praktikantka
Sophie Wolf
T +49 (0)371 488 4449
sophie.wolf@stadt-chemnitz.de

Správa
Řízení
Julia Katrin Hoppen-Magerle
T +49 (0)371 488 4458
F +49 (0)371 488 4498
julia-katrin.hoppen@stadt-chemnitz.de

Susan Werner
T +49 (0)371 488 4406
susan.werner@stadt-chemnitz.de

Marika Fritzke
T +49 (0)371 488 4421
marika.fritzke@stadt-chemnitz.de

Lydia Georgi
T +49 (0)371 488 4437
lydia.georgi@stadt-chemnitz.de

Stavební služby
Uwe Haase
T +49 (0)371 488 4477
F +49 (0)371 488 4455
uwe.haase@stadt-chemnitz.de

Michael Mehlhorn
T +49 (0)371 488 4443
michael.mehlhorn@stadt-chemnitz.de

Lukas Meier
T +49 (0)371 488 4426
lukas.meier@stadt-chemnitz.de

Knihovna
Eva Zimmermann
T +49 (0)371 488 4468
F +49 (0)371 488 4496
eva.zimmermann@stadt-chemnitz.de

Archiv | Dokumentace | Digitalizace
Diana Morgenroth
T +49 (0)371 488 4407
F +49 (0)371 488 4496
diana.morgenroth@stadt-chemnitz.de

 

Museum Gunzenhauser

Kurátor
Anja Richter
T +49 (0)371 488 7000
anja.richter@stadt-chemnitz.de

Sekretariát
Daniela Neumann
T +49 (0)371 488 7001
F +49 (0)371 488 7099
daniela.neumann@stadt-chemnitz.de

Restaurování
Grafika restaurování
Svea Naumann
T +49 (0)371 488 7016
svea.naumann@stadt-chemnitz.de

Vědecká praktikantka
Dr. des. Florian Korn
T +49 (0)371 488 7008
florian.korn@stadt-chemnitz.de

Stavební služby
Marek Grenda
T +49 (0)371 488 7004
Marek.Grenda@stadt-chemnitz.de

 

Schloßbergmuseum s Burg Rabenstein

Řízení
Uwe Fiedler
T +49 (0)371 488 4501
uwe.fiedler@stadt-chemnitz.de

Sekretariát | Prohlídky s průvodcem | Události
Andreas Schüttoff
T +49 (0)371 488 4501
F +49 (0)371 488 4599
info.kunstsammlungen@stadt-chemnitz.de

Výzkumný asistent
Peer Ehmke
T +49 (0)371 488 4505
peer.ehmke@stadt-chemnitz.de

Kurátor
Dr. Stefan Thiele
T +49 (0)371 488 4512
stefan.thiele@stadt-chemnitz.de

Výzkumný asistent
Andrea Kramarczyk
T +49 (0)371 488 4503
andrea.kramarczyk@stadt-chemnitz.de

Restaurování
Lars Ehrhardt
T +49 (0)371 488 4507
T +49 (0)371 401 2256 (Werkstatt)
lars.ehrhardt@stadt-chemnitz.de

Stavební služby
Heiko Kemsies
T +49 (0)371 488 45 04
heiko.kemsies@stadt-chemnitz.de

Volker Schriever
T +49 (0)371 488 45 04
T +49 (0)371 488 45 16 (Werkstatt)
volker.schriever@stadt-chemnitz.de

Pokladna
T +49 (0)371 488 45 20

Knihovna
T +49 (0)371 488 45 14

Burg Rabenstein
T +49 (0)371 488 4501
F +49 (0)371 488 4599
info.kunstsammlungen@stadt-chemnitz.de

 

Henry van de Velde Museum

Kurátor
N.N.
T +49 (0)371 488 4405
F +49 (0)371 488 4499

 

Carlfriedrich Claus Archiv

Kurátor
Dr. Philipp Freytag
T +49 (0)371 488 4410
F +49 (0)371 488 4499
philipp.freytag@stadt-chemnitz.de

Využití archivu je možné v úterý a ve středu 10-12 a 13-18 hodin pouze po písemné registraci na adrese carlfriedrich-claus-archiv@stadt-chemnitz.de.

Vědecká praktikantka
Marie Winter
T +49 (0)371 488 4453
F +49 (0)371 488 4499
marie.winter@stadt-chemnitz.de